• Telefon : 0 216 232 36 26
  • Gsm : 0 216 232 36 26
  • Email : info@edetelekom.com

Bilgi Güvenliği Politikası

21-10-2017

· Bilgi varlıklarını yönetmek, varlıkların güvenlik değerlerini, ihtiyaçlarını ve risklerini belirlemek, güvenlik risklerine yönelik kontrolleri geliştirmek ve uygulamak

· Bilgi varlıkları, değerleri, güvenlik ihtiyaçları, zafiyetleri, varlıklara yönelik tehditlerin, tehditlerin sıklıklarının saptanması için yöntemlerin belirleyeceği çerçeveyi tanımlamak.

· Tehditlerin varlıklar üzerindeki gizlilik, bütünlük, erişilebilirlik etkilerini değerlendirmeye yönelik bir çerçeveyi tanımlamak.

· Risklerin işlenmesi için çalışma esaslarını ortaya koymak.

· Hizmet verilen kapsam bağlamında teknolojik beklentileri gözden geçirerek riskleri sürekli takip etmek

· Tabi olduğu ulusal veya uluslararası düzenlemelerden, yasal ve ilgili mevzuat gereklerini yerine getirmekten, anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini karşılamaktan, iç ve dış paydaşlara yönelik kurumsal sorumluluklarından kaynaklanan bilgi güvenliği gereksinimlerini sağlamak.

· Hizmet sürekliliğine yönelik bilgi güvenliği tehditlerinin etkisini azaltmak ve sürekliliğe katkıda bulunmak

· Gerçekleşebilecek bilgi güvenliği olaylarına hızla müdahale edebilecek ve olayın etkisini minimize edecek yetkinliğe sahip olmak

· Maliyet etkin bir kontrol altyapısı ile bilgi güvenliği seviyesini zaman içinde korumak ve iyileştirmek.

· Kurum itibarını geliştirmek, bilgi güvenliği temelli olumsuz etkilerden korumak

· Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin sürekliliğini sağlamak

· Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini sürekli iyileştirmek

 

ÖNEMLİ UYARI: Tüm Müşteri kayıt ve cari işlemleri www.turknethost.com sistemizi üzerinden yürütüldüğünden, www.edetelekom.com kayıt olan müşterimiz, otomatik olarak www.turknethost.com sistemine kayıt olduğunu ve tüm işlemlerin bu sistem üzerinden yürütüleceğini kabul etmiş sayılır.